Kim jest Marek Purczyński? To nie tylko fizjoterapeuta i trener personalny…

Bez kategorii
Marek Purczyński Totalna Terapia fizjoterapeuta Pd Poland

Kim jest Marek Purczyński? To nie tylko fizjoterapeuta i trener personalny…

Marek Purczyński – współtwórca marki PD Poland, fizjoterapeuta, entuzjasta sportu, propagator zdrowia. Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Autor największego na polskim YouTubie kanału o tematyce zdrowia i fizjoterapii. Dwukrotny uczestnik Polskiej Misji Paraolimpijskiej.

W swojej praktyce ściśle łączy klasyczne metody fizjoterapii z treningiem. Dla Marka najważniejsze jest, aby jego pacjent wiedział, że powodzenie terapii zależy tylko od niego samego, bo to on musi pojąć władzę nad własnym ciałem i zdrowiem. Tylko regularna, samodzielna praca przyniesie faktyczne efekty w postaci zdrowia i witalności.

Marek Purczyński sam określa siebie jako Trener Zdrowia, oddalając od siebie nieco określenie “fizjoterapeuta”, kojarząc je głównie z klasycznym podejściem do tego fachu, to jest obrazu fizjoterapeuty zajmującego się masowaniem czy kręgarstwem. Jego misją jest pełne uniezależnienie podopiecznego w drodze do pełnego zdrowia i sprawności, poprzez wskazanie mu odpowiednich praktyk w postaci ćwiczeń i terapii manualnej do samodzielnej pracy nad sobą.

Wiedza Marka Purczyńskiego nie pochodzi tylko z wykształcenia potwierdzonego dyplomem z uczelni. Przez trwającą 15 lat praktykę w zawodzie nieustannie dokształca się na specjalistycznych kursach i szkoleniach, śledzi literaturę fachową, ale co najważniejsze zdobywa doświadczenie, które jest bezcenne w niesieniu pomocy i świadomości zdrowia.

Zaufało mu kilkanaście tysięcy pacjentów.

Marek Purczyński zajmuje się promocją zdrowia w social mediach. Jego kanał w serwisie YouTube subskrybuje ponad pół miliona osób, a jego profil na Instagramie obserwuje ponad 13 tysięcy osób. W swoich materiałach prezentuje porady, ćwiczenia i narzędzia, które mogą pomóc w przypadku bolesnych dolegliwości, w odzyskaniu sprawności i w szeroko pojętej pracy nad własnym ciałem. Filmy Marka są oglądane i doceniane przez osoby w każdym wieku, ćwiczą z nim zarówno najmłodsi, jak i osoby starsze. Zdrowie jest ważne niezależnie od wieku! Oprócz treści traktujących o fizycznych aspektach zdrowia, Marek porusza tematy zdrowia psychicznego i poszukiwania balansu w życiu. Zdrowie duchowe łączy się ściśle z somatycznym, na co zwraca uwagę w swoich materiałach.

Marek jest twórcą Totalnej Terapii, programu łączącego elementy terapii manualnej z systemami treningowymi. Ta innowacyjna metoda nie tylko stanowi skuteczną formę rehabilitacji, ale także wspiera zdrowie na wszystkich etapach rozwoju fizycznego, elastycznie dopasowując się do różnych stanów zdrowia.

Współtwórca PD Poland i PD Poland Edu. Marek Purczyński korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia wybiera i projektuje narzędzia do masażu i ćwiczeń dostępne w PD Poland. W PD Poland Edu prowadzi swoje moduły w trakcie kurs trenera personalnego Totalny Trener. Prowadzi także szkolenia, takie jak Totalny Brzuch i Kuloodporne stawy.

Wiedza i doświadczenie to nasz atut, a Marek Purczyński jest tego świetnym przykładem.